Yeni Bir Merhaba

Yeni Bir Merhaba
Mp3 indir

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Merhaba Arkadaşlar! Ben Talip. Bana meraklı da derler. İsmimden de anlayacağınız gibi yeni ama güzel şeyler öğrenmeye talibim. Çevremi inceliyorum, arkadaşlarımın yaptıklarına, insanların başından geçen olaylara, televizyonda seyrettiğim hadiselere dikkatle bakıyorum. Bir sürü yeni şey öğreniyorum.


Bazen iyi ile kötüyü ayırdedemeyince hatalara düşebiliyorum. Aslında hataları işledikten bir süre sonra onların yanlış olduğunu anlıyorum ama ben hataları yapmadan önce farketmek ve hayatım boyunca onlardan uzak durmak istiyorum. Doğruyla yanlışı ayırdedebilmem için yardıma ihtiyacım oluyor. En büyük yardımı da nasihat dinlemek ve kitap okumak sayesinde elde ediyorum.


Ama, itiraf etmeliyim ki, büyük kitapları okumak, bir sürü sayfa ve küçücük yazılar arasından gerekli dersi çıkartmak bana çok zor geliyor; kısa ve ibretli hikayeler okumak hem daha kolay hem de çok zevkli.


Anne ve babalarından dinledikleri hikayeleri “Tomurcuk”ta bizimle paylaşan Zeynep ve Ömer, benim arkadaşlarım. Onlar başka bir şehre taşınınca “Tomurcuk” da uzun süre boş kaldı, bu haliyle belki de onlardan ayrılmanın üzüntüsünü yansıttı. Fakat hemen siz de hüzne kapılmayın öyle. Ömer ve Zeynep yeni arkadaşlarının yanına gitseler bile bizi de bütün bütün unutmadılar; giderken bütün hikaye kitaplarını bana bıraktılar. O kitapların çoğunu hemen okuyup bitirdim; fakat bir şeye çok şaştım: Bu hikaye kitaplarını yazanlar ya beni izliyorlar, hatalarımı görüp yazıyorlar, ya da bütün çocuklar benimle aynı hatayı yapıyorlar. Ben ne yapıp etmişsem sanki görmüş de onları anlatmışlar…


Bazı hikayeleri okuduğumda asıl anlatılmak istenileni anlayamayabiliyorum. O zaman da çevremdeki büyüklerime soruyorum; anneme, babama, nineme, dedeme, teyzeme, amcama, öğretmenime. Hepsi çok okumuş, çok bilgili insanlar. Hikayelerimi ve büyüklerimden öğrendiklerimi sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.


Biliyorum, Zeynep ve Ömer’in yerini dolduramam, ama birinizin güzel bir şey yapmasına vesile olursam veya diğer birinizi kötü bir şey yapmaktan uzaklaştırırsam Allah’ın beni çok seveceğini ve bana bir sürü sevap yazacağına inanıyorum. İşte bu niyet ve bir duayla başlıyorum sizinle olan beraberliğime… ben sizi şimdiden sevdim. Duam o ki Allah da hepimizi sevsin…


Eminim ki, siz de benim gibi çok hikaye okuyorsunuzdur. Onları insanlarla paylaşıp, kötülüklerden uzaklaşmalarına veya iyiliklere koşmalarına vesile olup sevap kazanmak istiyorsunuzdur. İsterseniz siz de hikayelerinizi bana ulaştırın, ben de onları bütün dünyaya duyurayım… Böylece hep beraber Allah’ın sevgisini kazanalım…


Değil mi arkadaşlar; Allah bizi severse her şey bize dost olur ve getirir pek çok yarar; ama O’nu bilmiyorsak ve O’nun tarafından sevilmiyorsak, her şey bize düşman olur ve verir binlerce zarar.


Not: Görüyor musunuz, sizinle tanışacağım için ne kadar heyecanlıyım!.. Sizden hikaye istedim ama adresimi söylemeyi unuttum.:)) Hikayelerinizi sizdenhurkule@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.


ARKADAŞINIZ TALİP RIZA 🙂

  • https://s1.wohooo.net/proxy/herkulfo/stream
  • Herkul Radyo