“DARBE”Yİ KİM, KİME, NİÇİN YAPTI?!.

“DARBE”Yİ KİM, KİME, NİÇİN YAPTI?!.

   Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi, Türkiye’de yaşanan korkunç darbe girişimi sonrası yapmaya başladığı basın toplantılarına dün de devam etti.
   Önceki gün New York Times, Financial Times, Sky News, CNN, The Guardian ve Reuters başta olmak üzere dünya medyasında önemli yer tutan kuruluşların temsilcileri röportaj talebiyle Hocaefendi’yi ziyaret etmişlerdi.
   Dün de on farklı ülkenin televizyon ve gazetelerinden gelen muhabirler özellikle gündemle alakalı pek çok soru sordular.
   Hocaefendi, tevcih edilen bütün sualler üzerinde genişçe durdu; Hizmet Hareketi’nin maruz kaldığı zulmün sebeplerini, R. T. Erdoğan’ın düşmanlık ve nefret içeren söylemlerinin saiklerini, darbe girişiminin hangi maksatlarla ve kimler tarafından yapılmış olabileceğini, dünden bugüne darbeler karşısındaki duruşunu, Türkiye’ye iade talebine dair söylentilerle ilgili görüşlerini, darbe teşebbüsü esnasındaki ve akabindeki şiddet görüntülerine ilişkin mülahazalarını ve Hizmet gönüllülerine yönelik mesajlarını içeren cevaplar verdi.
   Bazı medya kuruluşlarının yaptıkları özel mülakatları önce onların yayınlamalarını bekleyerek, basın toplantısı şeklinde cereyan eden röportajlardan seçtiğimiz soru cevapları arz ediyoruz.

  • https://s1.wohooo.net/proxy/herkulfo/stream
  • Herkul Radyo