54. Nağme: Davam!..

54. Nağme: Davam!..

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Hûd Sûresi’nin 100. ayetinde,

“İşte sana bildirdiğimiz bu haberler, helâk olmuş diyarların haberleri. Onların kiminin izleri hâlâ dururken, kimi biçilmiş ekin gibi yok olmuştur.”

buyuruluyor.

Bu 4 dakikalık ses kaydında, zikredilen ayetin hatırlattığı bir ibret tablosunu ve şu soruların cevaplarını dinleyebilirsiniz:

Hazreti Üstad’ın ayağı kayıp uçuruma yuvarlandığı sırada “davam” diye bağırmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hazreti Ömer, Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz’in altında cülûs buyurduğu ağacı neden kestirmişti?

Mekke ve Medine’ye ait taş, toprak ve ağaç parçası gibi eşyaların hatıra olarak alınıp getirilmesi doğru mudur?

***

İstirham:

Kıymetli arkadaşlar,

Sitemizin adı Herkul, adresi www.herkul.org; fakat twitter ve facebook hesabımız Herkul_Nagme. Bu hesap haricinde ismimize nisbet edilen siteler, adresler ve hesaplar maalesef sahte!.. İçinde “sahte” kelimesi geçen bir ifade bize yakışmıyor. Fakat, dostlarımız adımızı kullananların mesajlarını bizden zannediyor. @Herkul_Nagme hesabı haricindeki mesajların bizden olmadığını ve adımızın suistimal edildiğini tanıdıklarınızla da paylaşmanızı istirham ediyoruz.

Belki biz gereğince istifade edememiş olabiliriz; fakat, güzel bir radyonun sloganlaştırdığı sözle dile getirecek olursak, “Bu sesi herkes duymalı!..” Muhterem Hocamız öyle nefis hakikatleri seslendiriyor ve öyle ölçüler veriyor ki, bunları her müstaid ruh dinlesin, günlük hadiselerin meşgaleleri arasında bir nefes alsın ve tefekkür etsin istiyoruz. Bu düşünceyle adımızın ve adresimizin, taklitlerinden ayırt edilmesi konusunda hassas davranıyoruz.

Hürmetlerimizle…