47. Nağme: Elinizden Geleni Ardınıza Koymayın!..

47. Nağme: Elinizden Geleni Ardınıza Koymayın!..

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Hûd Sûresi’nin 54-57. ayetlerinde,

“Hûd (aleyhisselam) dedi ki: Ben Allah’ı şahit tutuyorum, siz de şahid olun ki, ben sizin Allah’a şerik koştuklarınızdan hiç birini tanımıyorum. Artık hepiniz toplanın, bana istediğiniz tuzağı kurun, hiç göz açtırmayın, hiç süre tanımayın. Ben benim de, sizin de Rabbiniz olan Allah’a dayanıp güvendim.”

buyuruluyor.

Bu 7 dakikalık ses kaydında, zikredilen ayetlerle alâkalı bazı nükteleri ve şu soruların cevaplarını bulacaksınız:

“Mübarek bir hizmetin içinde bulunuyorum; öyleyse kurtulurum!” düşüncesi doğru mudur?

İman ve Kur’an hizmetinde elenip kenara itilmemenin şartı nedir?

“İştirak-i a’mal-i uhreviye” (ahirete yönelik amellerde ortaklık) düsturuna dayanan manevî bir şirkete bağlı olmak reca vesilesi sayılır mı?

Peygamberlerin kavimlerine bir nevi meydan okumaları hangi manalara geliyordu?

***

İstirham:

Kıymetli arkadaşlar,

Sitemizin adı Herkul, adresi www.herkul.org; fakat twitter ve facebook hesabımız Herkul_Nagme. Bu hesap haricinde ismimize nisbet edilen siteler, adresler ve hesaplar maalesef sahte!.. İçinde “sahte” kelimesi geçen bir ifade bize yakışmıyor. Fakat, dostlarımız adımızı kullananların mesajlarını bizden zannediyor. @Herkul_Nagme hesabı haricindeki mesajların bizden olmadığını ve adımızın suistimal edildiğini tanıdıklarınızla da paylaşmanızı istirham ediyoruz.

Belki biz gereğince istifade edememiş olabiliriz; fakat, güzel bir radyonun sloganlaştırdığı sözle dile getirecek olursak, “Bu sesi herkes duymalı!..” Muhterem Hocamız öyle nefis hakikatleri seslendiriyor ve öyle ölçüler veriyor ki, bunları her müstaid ruh dinlesin, günlük hadiselerin meşgaleleri arasında bir nefes alsın ve tefekkür etsin istiyoruz. Bu düşünceyle adımızın ve adresimizin, taklitlerinden ayırt edilmesi konusunda hassas davranıyoruz.

Hürmetlerimizle…