333. Nağme: M. Hocaefendi Türkçe Olimpiyatları’nın Kapanış Törenini İzledi

333. Nağme: M. Hocaefendi Türkçe Olimpiyatları’nın Kapanış Törenini İzledi
Mp3 indir

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi, Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda “Evrensel Barışa Doğru” sloganıyla düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış törenini televizyondan seyretti.

O esnada çektiğimiz fotoğraflardan bazılarını arz ediyoruz. Hürmetle…

1. Muhterem Hocamız hemen her sahnede dua etti, ismi zikredildikçe mahcubiyetle istiğfar çekti ve her öğrenciye defalarca  “maşaAllah” diyerek programı izledi.

Hocaefendi Türkçe Olimpiyatlarını Seyrederken

2. Yaşlı gözler ve dualarla programı seyreden Hocamız, “Toplumu siyah beyaz diye çok koparmışlar. Bunu ancak dipten gelen hareketler tamir edebilir.” dedi ve ekledi “Elimde olsa o iki bin misafir öğrencinin herbirine beşer bin lira verirdim. Daha fazlasını hak ediyorlar.”

Hocaefendi Türkçe Olimpiyatlarını İzledi

3. Muhterem Hocamız, sahne dekorunu, desenleri ve renkleri de çok beğendi.

Hocaefendi Türkçe Olimpiyatlarını İzledi

4. Programı “Allahım burada yüzlerini güldürüp mutluluk yaşattığın gibi şu yeryüzü çiçeklerini ötede de saadetlere nail eyle.” dualarıyla izledik.

HOcaefendi Türkçe Olimpiyatları Kapanış Programını Seyretti

5.  Muhterem Hocamız program esnasında “Bazı şeyler sizin kulluk çizginizin altında olabilir; fakat âleme bağrınızı açmışsanız, herkesi kucaklayacak bir tavır ortaya koymalısınız.” muhtevasını ifade eden yorumlarını seslendirdi.

Hocaefendi Türkçe Olimpiyatlarını Seyrederken