306. Nağme: Garûr Şeytan’ın Allah’la Aldatması

306. Nağme: Garûr Şeytan’ın Allah’la Aldatması

Kıymetli Arkadaşlar,

Öncelikle mübarek Regâib Kandili’nizi tebrik eder; duaların kabule karîn olduğu şu vakitlerde Yüce Dergâh’a yönelen gönüllerinizin Hakk’ın rızasına muvafık bütün taleplerine kavuşmasını dileriz. Üç Aylar’ın ümmet-i Muhammed (aleyhissalatü vesselam) başta bulunmak üzere bütün insanlık için hayır ve güzelliklere vesile olmasını; bizi şehr-i Receb’e ulaştıran Rabbimizin önümüzdeki iki ayı hakkımızda bereketli kılıp Ramazan’a da kavuşturmasını ve onun bütün vâridatıyla Cennet, rıza ve Rıdvan’a ehil kılmasını ilahî rahmetten dileniriz.

Günün nağmesi olarak paylaşacağımız sohbette muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi, özellikle şu ayet-i kerimelerin hatırlattıklarını anlatıyor:

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ فَلَا تَغُرَّنَّكُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَلَا يَغُرَّنَّكُمْ بِاللَّهِ الْغَرُورُ

“Ey insanlar! Allah’ın va’di elbette gerçektir, öyleyse sakın dünya hayatı sizi aldatmasın; o çok hilekâr şeytan da sizi Allah’la (O’nun kerem ve merhametini ileri sürerek) aldatmasın.”

(Fâtır, 35/5)

إِنَّ الشَّيْطَانَ لَكُمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوّاً إِنَّمَا يَدْعُو حِزْبَهُ لِيَكُونُوا مِنْ أَصْحَابِ السَّعِيرِ

“Şeytan sizin düşmanınızdır, öyleyse siz de onu düşman kabul edin! O kendi taraftarlarını, cehennemlik olmaya dâvet eder.”

(Fâtır, 35/6)

نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُورُ الرَّحِيمُ وَ أَنَّ عَذَابِي هُوَ الْعَذَابُ اْلأَلِيمَ

“Kullarıma haber ver ki (günahları örten) gafur, (ihsanı bol) rahîm Ben’im.Bununla beraber azabım da elîm mi elîm!”

(Hicr, 15/49-50)

19:31 dakikalık ses ve görüntü dosyaları halinde sunduğumuz bu nağmeyi aynı zamanda bir Regâib Kandili hediyesi kabul buyurmanızı ve müstecâb dualarınızda bu kardeşlerinize de yer ayırmanızı istirham ederiz.

Muhabbetle…