167. Nağme: Meçhul Kahramanlar ve Sübhanallah Çizgisi

167. Nağme: Meçhul Kahramanlar ve Sübhanallah Çizgisi

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün hayatını Kur’an ve iman hizmetine adamış, Bediüzzaman Hazretleri’nin mümtaz talebelerinden Mustafa Sungur Ağabey’in Hakk’a yürüdüğünü öğrenmiş olmaktan dolayı mahzunuz.

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi bir taziye mesajı gönderdiği ve gün boyu defalarca sözü merhuma getirdiği gibi, ikindi namazından sonra yine Mustafa Sungur Ağabeyimizden bahis açtı ve onunla alakalı hatıralarını anlattı.

Şimdilik şu hususu nakletmekle yetineceğiz:

Muhterem Hocaefendi bir aralık şunları söyledi:

“Herkes Sungur Ağabey için dua etsin ve şöyle desin:

اَللَّهُمَّ اغْفِرْ لِي وَلِمُصْطَفَى صُونْغُورْ

Allahümme’ğfirlî ve li(Mustafa Sungur)

‘Allahım, beni ve Mustafa Sungur Ağabeyi mağfiretinle, rıdvanınla, rü’yetinle şereflendir!

Mümkünse herkes yüz defa desin bunu; Arapçası tekrar edilebileceği gibi, Türkçesi de söylenebilir.”

Allah nasip ederse, yarın o büyük Nur Kahramanı için gıyâbî cenaze namazı kılacağız; Hocamızın ikindi sonrası anlattıklarını da -inşaAllah- yarın kaydedeceğimiz görüntülerle beraber neşretmeyi düşünüyoruz.

Merhum Mustafa Sungur Ağabey’e Mevlâ-yı Müteal’den sonsuz rahmet ve mağfiret diliyor; aile fertlerine, yakınlarına ve dostlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

***

Bugünün “nağme”sine gelince,

Kıymetli Dostlar,

Muhterem Hocaefendi bundan önceki hasbihalde iman ve Kur’an hizmetinde en bereketli işler yapanların “meçhul kahramanlar” olduğunu, onlardan bazılarının dünyanın dört bir yanına mefkure muhaciri olarak gidip dillere destan vazifeler gördüklerini ama kendilerini ifade etmeyi hiç düşünmediklerini anlattı.

Ayrıca, “Sübhanallah çizgisinde hizmet etme”nin ne manaya geldiğini açıkladı.

Aslında, bugün sadece taziye ile yetinebilirdik; fakat, -arkadaşlar- arz edeceğimiz bu 8 dakikalık sohbet gerçekten çok güzel.

Muhabbetle…