45. Nağme: O’nun Adıyla

45. Nağme: O’nun Adıyla

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Hûd Sûresi’nin 41. ayetinde,

“Nûh (aleyhisselam) dedi ki: Binin gemiye! Onun yüzüp gitmesi de, durması da Allah’ın adıyladır. Gerçekten Rabbim gafurdur, rahîmdir (affı, rahmet ve ihsanı pek boldur).”

buyuruluyor.

Bu 7 dakikalık ses kaydında, zikredilen ayetle alâkalı bazı nükteleri ve şu soruların cevaplarını bulacaksınız:

Herhangi bir kaza sebebiyle suda boğulmamak için, gemiye binerken ne okunmalıdır?

Muhterem Hocamız başına gelen küçük kazaları neye bağlıyor?

Hazreti Üstad’ın Ağrı Dağı’nı infilak ediyor görmesi neye işaretti?

Dünyanın çehresini değiştirecek olan “arayış ve temsil buluşması” ne demektir?

***

İstirham:

Kıymetli arkadaşlar,

Sitemizin adı Herkul, adresi www.herkul.org; fakat twitter ve facebook hesabımız Herkul_Nagme. Bu hesap haricinde ismimize nisbet edilen siteler, adresler ve hesaplar maalesef sahte!.. İçinde “sahte” kelimesi geçen bir ifade bize yakışmıyor. Fakat, dostlarımız adımızı kullananların mesajlarını bizden zannediyor. @Herkul_Nagme hesabı haricindeki mesajların bizden olmadığını ve adımızın suistimal edildiğini tanıdıklarınızla da paylaşmanızı istirham ediyoruz.

Belki biz gereğince istifade edememiş olabiliriz; fakat, güzel bir radyonun sloganlaştırdığı sözle dile getirecek olursak, “Bu sesi herkes duymalı!..” Muhterem Hocamız öyle nefis hakikatleri seslendiriyor ve öyle ölçüler veriyor ki, bunları her müstaid ruh dinlesin, günlük hadiselerin meşgaleleri arasında bir nefes alsın ve tefekkür etsin istiyoruz. Bu düşünceyle adımızın ve adresimizin, taklitlerinden ayırt edilmesi konusunda hassas davranıyoruz.

Hürmetlerimizle…

  • https://s1.wohooo.net/proxy/herkulfo/stream
  • Herkul Radyo