41. Nağme: Bamteli ve Kırık Testi’de Bu Hafta

41. Nağme: Bamteli ve Kırık Testi’de Bu Hafta
Mp3 indir

Mp4 indir

HD indir

Share

Paylaş

Bugünkü “Nağme”de bu haftanın Bamteli ve Kırık Testi’sini nazara vermekle yetineceğiz. Zira, 44.15 dakikalık görüntülü ve 4 sayfalık yazılı sohbetin ikisi de bütün günümüzü dolduracak kadar muhtevalı.

BAMTELİ: ŞİDDET

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi son sohbetinde hastane koridorlarından okul bahçelerine, adliye önlerinden stadyumlara uzanan “şiddet”in sebeplerini ve çarelerini anlatıyor.

Ayrıca, kendisine ve sevenlerine twitter yoluyla hakaret eden şahısla ilgili mülahazalarını da dile getiriyor.

http://www.herkul.org/index.php/bamteli/bamteli

***

KIRIK TESTİ: Kendini İfade Etme Arzusu

Muhterem Hocamız son yazılı sohbetinde ise “İnsanın içinde, yapıp ettiklerinden memnuniyet duyma ve bunları nazara verme temayülü var. Bu tür arzu ve heveslere karşı mü’mince duruş nasıl olmalıdır?” sorusuna cevap veriyor:

http://www.herkul.org/index.php/krk-testi/kirik-testi

***

İstirham:

Kıymetli arkadaşlar,

Sitemizin adı Herkul, adresi www.herkul.org; fakat twitter ve facebook hesabımız Herkul_Nagme. Bu hesap haricinde ismimize nisbet edilen siteler, adresler ve hesaplar maalesef sahte!.. İçinde “sahte” kelimesi geçen bir ifade bize yakışmıyor. Fakat, dostlarımız adımızı kullananların mesajlarını bizden zannediyor. @Herkul_Nagme hesabı haricindeki mesajların bizden olmadığını ve adımızın suistimal edildiğini tanıdıklarınızla da paylaşmanızı istirham ediyoruz.

Belki biz gereğince istifade edememiş olabiliriz; fakat, güzel bir radyonun sloganlaştırdığı sözle dile getirecek olursak, “Bu sesi herkes duymalı!..” Muhterem Hocamız öyle nefis hakikatleri seslendiriyor ve öyle ölçüler veriyor ki, bunları her müstaid ruh dinlesin, günlük hadiselerin meşgaleleri arasında bir nefes alsın ve tefekkür etsin istiyoruz. Bu düşünceyle adımızın ve adresimizin, taklitlerinden ayırt edilmesi konusunda hassas davranıyoruz.

Hürmetlerimizle…

  • https://s1.wohooo.net/proxy/herkulfo/stream
  • Herkul Radyo